Esrarlı Kurabiye Yiyen İki Çocuk Ölümden Döndü

0
983

Esrar satmanın yasal hale geldiği Kanada’da trajik bir olay gerçekleşti. Ontario eyaletinde bir velinin sorumsuzluğu yüzünden iki çocuk ölümden döndü. Ontario polisi, bir çocuğun ebeveyninin esrarlı kurabiye yaptığını ve bunu çocuğuna vererek okula gönderdiğini ve bunları yiyen iki ilkokul öğrencisinin hastaneye kaldırıldığını doğruladı. Başlangıçta gözaltına alınan baba serbest bırakılırken çocuklar hala gözetim altında tutuluyor.

Olay Çarşamba günü Oshawa kentindeki Hillsdale Public School’da gerçekleşti. Polis, tıbbi esrar lisansı olan bir ebeveynin kurabiyeleri hazırladığını ve okula izinsiz alındığını söyledi. Durham Bölge Okulu Kurulu da olayı bir haber bülteninde doğruladı.

Kurabiyeleri yiyen öğrencilerde yüksek kalp atış hızı gözlendi. Kanada Sağlık Bakanlığı, esrar kullanımının kısa süreli sağlık etkilerinin psikotik ataklar, düşük tansiyon, anksiyete, kafa karışıklığı ve uyuklama olabileceğini bildiriyor. Uzun süreli esrar tüketimi, bağımlılığa, hafıza sorunlarına, konsantrasyon sorunlarına, IQ düşüklüğüne, düşünme zorluğuna ve solunum problemlerine yol açıyor. Sağlık Bakanlığı’nda göre insan beyni 20 yaşına kadar, tam olarak gelişmediği için esrardan kaynaklanan etkilerine karşı savunmasız.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.