Kanada Çin ile Masa’ya Oturdu

0
321

Kanada Hükümeti, orta sınıfın güçlendirilmesi ve büyütülmesi ve dünya çapındaki hızlı büyüyen pazarlarda rekabet etmek ve başarılı olmak için her boyuttaki Kanadalı işletmelere yönelik fırsatları genişletmek için çalışmalarına devam ediyor. Bugün Çin’in başkenti Pekin’de, Kanada Maliye Bakanı Bill Morneau ve Uluslararası Ticaret Çeşitlendirme Bakanı Jim Carr, Çin Devlet Konseyi Başkanı Wang Yong ile birlikte Kanada-Çin Ekonomik ve Mali Stratejik Diyaloğu toplantısına katıldılar.

İki ülke, 2025 yılına kadar tarımsal ticareti ikiye katlamaya, tarım ve enerji gibi öncelikli sektörlere odaklanmaya ve ekonomik ve ticari işbirliğini güçlendirmeye ve potansiyel kapsamlı bir ticaret anlaşmasına yönelik keşif tartışmalarına devam etmeye karar verdiler.

İki taraflı ticaret için daha büyük ve daha istikrarlı bir platform oluşturma umutları, 5 Kasım’da 10 Kasım 2018’de Şanghay’da düzenlenen Çin Uluslararası İthalat Fuarı sırasında 48 Kanada şirketi tarafından imzalanan 1.67 milyar dolarlık ticari anlaşmalarla desteklendi.,

Kanada ve Çin, düşük karbon ekonomisine küresel geçişe yardımcı olacak enerji ve diğer doğal kaynak sektörlerinde taahhütlerde bulundu. Kanada ve Çin, düzenleyici işbirliğini derinleştirecek ve finansal şirketlere birlikte çalışmak ve her iki ülkede de fırsatlar aramak için daha fazla fırsat verecek ortaklıklar kuracaklar.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.