Kadın Milli Futbol Takımı Fransa 2019’a Gidiyor

0
141

Kanada, FIFA Kadınlar Dünya Kupası Fransa 2019’a katılmaya hak kazandı

Kanada Bayan Futbol Milli Takımı Teksas’taki 2018 Concacaf Bayanlar Şampiyonasında Panama’yı yarı final maçında 7:0 mağlup ettikten sonra Fransa’da yapılacak olan Dünya Kupasına gitmeye hak kazandı. Kanada, 2018 CONCACAF Bayanlar Şampiyonası finalinde Amerika Birleşik Devletleri’ne 2:0 yenilerek Bronz madalyanın sahibi oldu.

Milli takım antrenörü Kenneth Heiner-Moller ‘’ Takımım adına çok mutluyum. Kanada halkı adına çok mutluyum. Uzun zamandan beri konuştuğumuz ve hedeflediğimiz yerdeyiz. Şu andan itibaren herkesin yeni bir hedef belirlemesi gerekiyor ve bu hedef doğrultusunda çalışmalıyız.’’ açıklamalarında bulundu.

Fransa’da yapılacak olan Dünya Kupasına Kuzey Amerika’dan Kanada, Amerika Birleşik Devletleri ve Jamaika takımları katılacak.

Kanada Bayan Milli Takımı iki kez Olimpiyat ikincisi (2012 ve 2016) olarak Bronz madalya, iki kez CONCACAF Şampiyonu (1998 ve 20110) olarak altın madalya almıştır. Milli takım 1995’den beri 7 defa Bayanlar Dünya Kupasına, 2008’den beri 3 defa ise Olimpiyat oyunlarına katılma başarısı göstermiştir.

Rio 2016’da Kanada Bayan Futbol Olimpiyat Takımı bir asırdan fazla bir süredir yaz Olimpiyatlarında arka arkaya madalya kazanan ilk olimpiyat takımı olmuştur.

2015’de Kanada’da yapılan Dünya Kupasına 1.353.506 taraftar katılmıştı ve bu rakam Bayanlar Dünya Kupası tarihinde bir rekordu. Kanada – İngiltere arasında oynanan ve 54.027 kişi tarafından izlenen maç turnuvanın taraftar katılımı açısından rekor kırarak tarihe adınıza alın harflerle yazdırmıştı.

CONCACAF Bayanlar Şampiyonasında Kanada Milli Takım yaş ortalaması 24 olarak kayıtlara geçmiştir.

Christine Sinclair en fazla Milli takım formasını (274) giyen oyuncu olmayı başarmıştır. Emma Regan ise ilk defa Milli Takım formasını bu şampiyonada giymiştir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.