Donanma’ya Bir Gemi Daha Katıldı

0
137

Kanada’nın ilk Arktik ve offshore gemisi olan 103 metre uzunluğundaki ‘HMCS HARRY DEWOLF’ Halifax Limanı’nda suya indirildi.

103 metre uzunluğa ve 19 metre genişliğe sahip olan devriye gemisi, Kanada’da 50 yıl içinde inşa edilen en büyük Kraliyet Donanması gemisi olma özelliği taşıyor.

Arktik özellikli devriye gemisi, Irving Shipbuilding’in yan kuruluşu olan Halifax Tersanesi’nde inşa ediliyor. 2019 yılında deneme seferine çıkacak olan ‘HMCS HARRY DEWOLF’, 2019 yazında Kanada Kraliyet Donanması’na teslim edilecek.

Serinin ikinci ve üçüncü devriye gemisi olan ‘HMCS MARGARET BROOKE’ ve ‘MAX BERNAYS’ın inşası Halifax Tersanesi’nde devam ediyor. Bu gemilerle birlikte altı Arktik özellikli offshore devriye gemisi teslim edilecek.

Bu gemiler, Kanada’nın egemenliğini Arktik de dahil olmak üzere deniz sularında silahlı gözetim yaparak koruyacak. 65 mürettebat kapasiteli olarak tasarlanan gemi, iki adet 4.5 tahrik güçlü motora ve 3.6 MVA jeneratör gücüne sahip.

Personel transferi yada çok amaçlı operasyonlar için 35 knota kadar hız yapabilen botlara ve uzaktan kontrol edilebilen BAE Mk 25 milimetre özellikli silahı da her türlü duruma karşı gemiyi hazır bulunduracak.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.