Quebec’te Yatırım Yaparak Sürekli Oturum Almak Zorlaştı

0
172

Quebec Göçmen Yatırımcı Programı şimdi yeni uygulamalara açıldı. Quebec, 15 Mart 2019’a kadar sürecek olan bu yeni alım döneminde toplam 1,900 yatırımcı göçmen başvurusu kabul edecek.

Çin’den (Hong Kong ve Macau dahil) en fazla 1.235 başvuru kabul edilecek.Popüler program, başvuru sahiplerinin pasif bir yatırımla sürekli ikamet izni almasına olanak sağlıyor. Adayların sadece beş yıllığına Quebec’e yatırım yapmaları yeterli olacak. Programın uygunluk kriterinin 2 Ağustos tarihinden itibaren revize edildi. Temel değişiklikler, daha yüksek net varlık ve yatırım gereksinimlerini içeriyor. Daha önce 1,6 milyon Kanada doları (CAD) net varlık gösteren ve 800.000 CAD yatırım yapan kişilere yatırımcı statüsü verilirken artık 2 milyon ABD Doları varlık ve 1.2 milyon $ CAD yatırım bedeli aranacak.

Yatırımın, Investissement Quebec’in bir bağlı şirketi ile beş yıllık bir süre için yapılması gerekiyor.Quebec hükümeti 1.2 milyon dolarlık yatırıma garanti verecek ve yatırımcı beş yıl sonra isterse yatırımını geri çekebilecek.

Diğer kriterlerin yanı sıra, ilgili tüm adayların Quebec’in puan sistemi altında bir geçiş puanı almaları şartı aranmaktadır. QIIP puanlama sistemi altında potansiyel puanlarınızı hesaplamak için, Quebec Göçmen Yatırımcı Programı (QIIP) hesap makinesini internette bulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.