Mars Değil Kanada !

0
140

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi NASA’nın Mars’ta çektiğini açıkladığı fotoğrafların aslında Kanada’ya bağlı Devon Adası’nda çekildiği öne sürüldü. Peki bu iddiaya konu olan fotoğraflar hangileri?

NASA, Mars’a göndereceği uzay araçlarının Kanada’ya bağlı Devon Adası’nda test edildiğini daha önce açıklamıştı. Çünkü adanın birçok özelliği, Mars’ın yüzey yapısına çok benziyordu.

Fakat yeni iddialara göre Mars’ta çekildiği söylenen fotoğraflar da aslında bu adada çekilerek kamuoyuna servis ediliyor!..

Bu iddiaya kanıt olarak, fotoğrafta görülen nesneler ile Dünya’da bulunan bazı nesnelerin benzerliği gösteriliyor.

Örneğin Mars’ta çekilen bir fotoğrafta kemik benzeri bir yapının aslında gerçekten kemik olduğu ve bu kemiğin ise Devon Adası’na özgü bir tür olan morsa ait olduğu iddia ediliyor.

Hayvanlarla ilgili iddialar mors örneği ile sınırlı değil. Mars’ta çekilen bir başka fotoğrafta da kemirgen benzeri kaya yapılarının bulunduğuna dikkat çekiliyor ve bu kayaların aslında yine Devon Adası’na özgü kemirgenler olduğu öne sürülüyor.

Bir başka iddia ise, Mars’ta çekildiği söylenen fotoğrafta gördüğümüz omurgalı hayvan iskeletine dair.. Bu iddiaya göre Devon Adası civarında balina gibi omurgalı hayvanlar yaşıyor ve ölen hayvanların çok sayıda iskeleti bulunuyor.

Videonun anlatıcısı ve yapımcısı Danny Wilten, Dünya üzerinde rastgele bir nokta seçiyor. İrlanda’yı seçen Danny, 5 dakikalık fotoşop çalışması ile yoldaki otomobili kaldırıyor, bitki örtüsünü kırmızı bir çöle dönüştürüyor.

Mars fotoğrafları hakkında iddialar son derece ilgi çekici. Peki sizce Mars’ta çekildiği söylenen fotoğraflar gerçekten Dünya’da mı çekildi? Ne diyorsunuz?

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.