Amazon’dan Ottawa’ya 600 Yeni İstihdam

0
133

Dünya e-ticaret devi Amazon.com Ottawa’da açacağı bölge teslimat merkezinde 600 kişiyi istihdam edecek. Amazon’un Salı günü yaptığı açıklamada, başkentin doğu banliyösündeki yeni depoda çalışanların ev dekoru, spor malzemeleri ve bahçe aletleri gibi büyük eşyaları seçip paketleyeceği açıklandı. Depo, Kanada’da şirketin sekizinci noktası olacak. Ottawa’ya haber Amazon’un HQ2 diye adlandırdığı Kuzey Amerika’daki ikinci büyük merkezi için adres arayışının devam ettiği sırada geldi. Bu pozisyon için Ottawa elense de Toronto hala Amazon HQ2 için alternatif yerini koruyor.

Kanada’da Amazon operasyonları müdürü Glenn Sommerville, “Ontario, Amazon’un iş yapması için harika bir yer olmaya devam ediyor ve Ulusal Sermaye Bölgesinde bir karşılama merkezi eklemeyi dört gözle bekliyoruz” dedi. Sommerville, “Ontario’da genişleme ve 600’den fazla yeni iş oluşturma yeteneğimiz iki şeyin sonucudur: inanılmaz müşteriler ve olağanüstü bir iş gücü. Amazon, istihdam için büyük fırsatlar sağlamayı ve bölge için olumlu bir ekonomik etki yaratmayı taahhüt ediyor ”dedi.

Ottawa’daki 92,900 metrekarelik tesis inşaatı da 1500’den fazla kişi için iş sahası olacak. Şirket halihazırda Kanada genelinde 6000’den fazla çalışanı var ve Brampton, Mississauga ve Milton’daki mevcut Ontario tesislerinde 2000 tam zamanlı iş ortağı istihdam ediyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.