Gayrimüslim Milletvekili Oruç Tutuyor

0
325

Kanada Federal Milletvekili Mark Holland, Müslüman olmamasına rağmen, dünyadaki açlığa dikkat çekmek ve aç çocuklara destek olmak amacıyla bu yıl 3. seferdir Ramazan boyunca oruç tutuyor. Holland, geçen yıl Avam Kamarası’nda yaptığı konuşmada şunları söylemişti:

“Geçen sene tüm Ramazan ayı boyunca oruç tutma fırsatım oldu. Bu, ‘Give30’ denilen bir hayır kurumunu desteklemek için tekrar yapacağım bir şey. İnsanlar her gün oruç tutarak yemekten artırdıkları parayı alırlar ve ihtiyacı olanlara, özellikle de yiyecek bankalarına verirler. Ben oruç tuttuğumda, inanılmaz bir deneyim oldu. Tabii ki günün sonunda yiyerek rahatladım, ama ne yazık ki dünyanın her yerinde, bu rahatlama asla gelmiyor. ‘Give30’ bunu yansıtmak ve diğerlerine yardım etmek için Ramazan’ın gücünü kullanmak için bir fırsat veriyor.”

GİVE30 NEDIR?

2012’de Ziyaad Mia tarafından kurulan Give30, Ramazan ayı boyunca Kanada’daki gıda bankalarına doğrudan bağışlar yapılmasını teşvik edip kolaylaştıran bir sivil toplum kuruluşu. Dernek, Müslümanların ve gayrimüslimlerin Ramazan ayını hem açlık, hem de yıl boyunca susamış olanlarla empati kurmak için kullanacaklarını umuyor. ‘Give30’ sayesinde 2012’den bu yana yaklaşık 500.000 ABD Doları civarında yardım toplandı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.