Trump’un Yasağı Kanada Pasaportu İle Aşılıyor

0
244

Trudeau hükümeti, Kanada pasaportu sahiplerinin yedi ülkenin vatandaşlarının Birleşik Devletler’e girmesini yasaklayan Amerikan seyahat yasağına yakalanmayacağına dair güvence aldı.

ABD Dışişleri Bakanlığı, daha önce İran, Irak, Sudan, Somali, Suriye, Yemen ve Libya vatandaşlarına seyahat  yasağı koymuş, bundan bu ülkeler ile çifte vatandaşlığa sahip Kanadalıların da etkileneceğini açıklamıştı.

Ancak Başbakan  Trudeau’nun iletişim danışmanı Purchase, Trudeau’nun Ulusal Güvenlik Danışmanı Daniel Jean ve diğer yetkililerin, Trump’un Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn de dahil olmak üzere Amerikalı muadilleriyle temas halinde olduklarını ve bu konuda bir sorun yaşanmayacağını  ifade etti. Purchase, “NSA ikili vatandaşlar da dahil olmak üzere Kanada pasaport sahiplerinin yasaktan etkilenmeyeceğini doğruladı” dedi.

Kanada Başbakanı Trudeau, Cumartesi günü, ABD’ye giremeyenleri Kanada’ya memnuniyetle karşılayacaklarına dair bir tweet atarak Trump yasağına karşı tavrını bir kez daha gösterdi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.